Vi vill utvecklas som förening – dina åsikter är viktiga!

IFK Lund Friidrott vill utvecklas som förening och har därför bestämt oss för att i år arbeta med Föreningssmart. Ett verktyg för föreningsutveckling som är framtaget i samarbete mellan Svensk Friidrott och RF-SISU.

Föreningssmart utgår från en enkät om föreningen som föreningens alla medlemmar anonymt ges möjlighet att besvara. Frågorna rör områdena förenings- och friidrottsutveckling, aktiva, tränare/ledare och trygg friidrott.

Baserat på de svar som kommer in så jobbar vi fram en plan för föreningens utvecklingsarbete framåt. Vi uppmanar dig därför att till ta vara på detta tillfälle, var med och tyck till så att du kan påverka föreningens verksamhet i den riktning du anser behövs.

Enkäten tar cirka 15 minuter att besvara och senast under söndagen den 1 Oktober vill vi ha ditt svar.

Länk till enkäten:  

Dina åsikter är viktiga för oss!

Mvh
IFK Lund Friidrotts
klubbledning och styrelse

Tags: