MS
100 m 400 m 800 m 110 mh Höjd Längd Diskus Slägga Spjut 
P 19
110 mh 
P 17
100 m 400 m 800 m 110 mh Höjd Längd Diskus Spjut 
P 15
80 m 300 m 800 m 80 mh Höjd Längd Diskus Slägga Spjut 
P 13
60 m 400 m Höjd Längd Kula Slägga Spjut 
P 12
60 m Längd Kula 
P 11
60 m 400 m Höjd Längd Kula Spjut 
P 10
60 m Längd Kula 
P 9
Prova på 
P 8
Prova på 
P 7
Prova på 
P 6
Prova på 
KS
100 m 400 m 800 m 100 mh Höjd Längd Kula Diskus Slägga Spjut 
F 17
100 m 400 m 800 m 100 mh Höjd Längd Diskus Slägga Spjut 
F 15
80 m 300 m 800 m 80 mh Höjd Längd Diskus Slägga Spjut 
F 13
60 m 400 m Höjd Längd Kula Spjut 
F 12
60 m Längd Kula 
F 11
60 m 400 m Höjd Längd Kula Spjut 
F 10
60 m Längd Kula 
F 9
Prova på 
F 8
Prova på 
F 7
Prova på 

Sydsvenska Ungdomsspelen 2017

Listan skapad: 2017-08-31 10:10:19


MS


100 m

Startnr

Namn

Född

Förening

24

Caleb Conable

2001

MAI

25

Sebastian Holmberg

1987

IFK Lund

52

Bertil Dersén

1962

IFK Lund

88

Philip Nilsson

1995

IFK Lund

105

Raymond Mpanga

1999

MAI

138

John Nilsson

1994

Ystad IF

191

Simon Martinsson

1999

Lomma FIK

Totalt 7 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

105

Raymond Mpanga

1999

MAI

212

Tobias Illeboo

1973

MAI

282

Johan Flygare

1975

IFK Lund

Totalt 3 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

41

Fredrik Norstedt

1999

IFK Helsingborg

212

Tobias Illeboo

1973

MAI

233

Elliot Anderstedt

2001

Höörs IS

234

Viktor Fredriksson

1999

Höörs IS

257

Mattias Collin

1971

Björnstorps IF

276

Axel Smith

1986

Björnstorps IF

Totalt 6 deltagare

110 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

191

Simon Martinsson

1999

Lomma FIK

Totalt 1 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

170

Jacob Lenz

1999

IFK Lund

191

Simon Martinsson

1999

Lomma FIK

Totalt 2 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

25

Sebastian Holmberg

1987

IFK Lund

52

Bertil Dersén

1962

IFK Lund

138

John Nilsson

1994

Ystad IF

191

Simon Martinsson

1999

Lomma FIK

Totalt 4 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

179

Jonas Östsjö

1998

Lomma FIK

191

Simon Martinsson

1999

Lomma FIK

192

Anders Gunarsson

1968

Lomma FIK

252

Dan Lindahl

1960

IFK Lund

Totalt 4 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

252

Dan Lindahl

1960

IFK Lund

Totalt 1 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

191

Simon Martinsson

1999

Lomma FIK

192

Anders Gunarsson

1968

Lomma FIK

Totalt 2 deltagare

P 19


110 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

170

Jacob Lenz

1999

IFK Lund

Totalt 1 deltagare

P 17


100 m

Startnr

Namn

Född

Förening

113

Max Rosquist Larsson

2001

MAI

162

Simon Wennolf

2000

IFK Lund

218

Casper Borgström

2000

FK Athlet

226

Daniel Sjölin

2000

Höörs IS

Totalt 4 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

106

Binjam Habtom

2001

Åhus FIK

115

Erik Albin

2002

IFK Helsingborg

Totalt 2 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

31

Biniam Habtom

2001

Åhus FIK

85

Martin Gustafsson

2001

IFK Lund

Totalt 2 deltagare

110 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

113

Max Rosquist Larsson

2001

MAI

218

Casper Borgström

2000

FK Athlet

Totalt 2 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

11

Zackarias Denguir

2001

IFK Lund

24

Caleb Conable

2001

MAI

273

Eli Karström

2001

FK Athlet

Totalt 3 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

11

Zackarias Denguir

2001

IFK Lund

24

Caleb Conable

2001

MAI

113

Max Rosquist Larsson

2001

MAI

Totalt 3 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

218

Casper Borgström

2000

FK Athlet

Totalt 1 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

207

Hampus Nordstedt Kjell

2000

Klippans FK

218

Casper Borgström

2000

FK Athlet

Totalt 2 deltagare

P 15


80 m

Startnr

Namn

Född

Förening

6

Adam Thell

2002

IFK Lund

17

David Göransson

2002

IFK Lund

22

Axel Heander

2002

IFK Lund

29

Hugo Larsson

2002

Åhus FIK

30

Oskar Bergh

2002

Åhus FIK

40

Adam Landén

2002

IFK Helsingborg

57

Gustav Matson

2002

IFK Lund

161

Elias Wennolf

2003

IFK Lund

213

Gabriel Bexvall

2002

IF Kronan

228

Ali Attaye

2003

Höörs IS

231

Erik Ljungberg

2002

Höörs IS

Totalt 11 deltagare

300 m

Startnr

Namn

Född

Förening

28

Truls Månsson

2002

Åhus FIK

29

Hugo Larsson

2002

Åhus FIK

30

Oskar Bergh

2002

Åhus FIK

40

Adam Landén

2002

IFK Helsingborg

48

Oskar Karlsson

2002

SK Graal

55

Erik Lindberg

2002

Åhus FIK

161

Elias Wennolf

2003

IFK Lund

213

Gabriel Bexvall

2002

IF Kronan

277

Erik Weineisen

2003

Björnstorps IF

Totalt 9 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

48

Oskar Karlsson

2002

SK Graal

61

Sander Petri Bere

2005

Genarps IF

67

Albin Lago

2003

Genarps IF

115

Erik Albin

2002

IFK Helsingborg

213

Gabriel Bexvall

2002

IF Kronan

227

Zabihulla Bahrami

2003

Höörs IS

277

Erik Weineisen

2003

Björnstorps IF

281

Noél Kindvall-Manners

2003

IFK Lund

Totalt 8 deltagare

80 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

213

Gabriel Bexvall

2002

IF Kronan

Totalt 1 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

6

Adam Thell

2002

IFK Lund

10

Herman Nilsson

2003

Eslövs AI

78

Adam Svensson

2003

MAI

109

Erick Könst

2003

AV Haarlem

201

Viggo Cedertjärna

2002

Lomma FIK

213

Gabriel Bexvall

2002

IF Kronan

216

Karl Sten

2002

IF Kronan

217

Oscar Vega

2002

IF Kronan

261

Oscar Åkerman

2002

IFK Lund

Totalt 9 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

6

Adam Thell

2002

IFK Lund

22

Axel Heander

2002

IFK Lund

29

Hugo Larsson

2002

Åhus FIK

30

Oskar Bergh

2002

Åhus FIK

57

Gustav Matson

2002

IFK Lund

213

Gabriel Bexvall

2002

IF Kronan

228

Ali Attaye

2003

Höörs IS

231

Erik Ljungberg

2002

Höörs IS

261

Oscar Åkerman

2002

IFK Lund

Totalt 9 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

22

Axel Heander

2002

IFK Lund

28

Truls Månsson

2002

Åhus FIK

53

Max Andersson

2003

Eslövs AI

55

Erik Lindberg

2002

Åhus FIK

Totalt 4 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

17

David Göransson

2002

IFK Lund

22

Axel Heander

2002

IFK Lund

262

Andreas Henriksson

2002

IFK Lund

Totalt 3 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

6

Adam Thell

2002

IFK Lund

22

Axel Heander

2002

IFK Lund

78

Adam Svensson

2003

MAI

109

Erick Könst

2003

AV Haarlem

147

Filip Nilsson

2003

Ystad IF

216

Karl Sten

2002

IF Kronan

217

Oscar Vega

2002

IF Kronan

Totalt 7 deltagare

P 13


60 m

Startnr

Namn

Född

Förening

125

Filip Ohlsson

2004

IFK Lund

176

Anton Rosslin

2004

Lomma FIK

190

Daniel Trollås

2004

Lomma FIK

199

Fredrik Andersson

2004

Lomma FIK

274

Victor Oldén

2004

FK Athlet

279

Isak Holgersson

IFK Lund

Totalt 6 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

61

Sander Petri Bere

2005

Genarps IF

148

Oliver Fehrlund Persson

2005

Ystad IF

150

Vincent Larsson

2005

Heleneholms IF

190

Daniel Trollås

2004

Lomma FIK

Totalt 4 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

131

Jacob Hölting Nilsson

2005

Ystad IF

148

Oliver Fehrlund Persson

2005

Ystad IF

176

Anton Rosslin

2004

Lomma FIK

Totalt 3 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

125

Filip Ohlsson

2004

IFK Lund

176

Anton Rosslin

2004

Lomma FIK

190

Daniel Trollås

2004

Lomma FIK

199

Fredrik Andersson

2004

Lomma FIK

274

Victor Oldén

2004

FK Athlet

279

Isak Holgersson

IFK Lund

Totalt 6 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

176

Anton Rosslin

2004

Lomma FIK

193

Isak Gunarsson

2004

Lomma FIK

199

Fredrik Andersson

2004

Lomma FIK

274

Victor Oldén

2004

FK Athlet

Totalt 4 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

274

Victor Oldén

2004

FK Athlet

Totalt 1 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

131

Jacob Hölting Nilsson

2005

Ystad IF

148

Oliver Fehrlund Persson

2005

Ystad IF

176

Anton Rosslin

2004

Lomma FIK

193

Isak Gunarsson

2004

Lomma FIK

Totalt 4 deltagare

P 12


60 m

Startnr

Namn

Född

Förening

1

Jeroen Persson

2005

IFK Lund

35

Filip Lindstrup

2005

IFK Helsingborg

47

Jakob Carlsson

2005

IFK Helsingborg

131

Jacob Hölting Nilsson

2005

Ystad IF

140

Ludvig Månsson

2005

Ystad IF

148

Oliver Fehrlund Persson

2005

Ystad IF

196

Noah Karlberg

2005

Lomma FIK

209

Alexander Eklund

2005

Klippans FK

225

Leo Göransson

2005

Ängelholms IF

Totalt 9 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

1

Jeroen Persson

2005

IFK Lund

35

Filip Lindstrup

2005

IFK Helsingborg

47

Jakob Carlsson

2005

IFK Helsingborg

131

Jacob Hölting Nilsson

2005

Ystad IF

140

Ludvig Månsson

2005

Ystad IF

148

Oliver Fehrlund Persson

2005

Ystad IF

196

Noah Karlberg

2005

Lomma FIK

209

Alexander Eklund

2005

Klippans FK

225

Leo Göransson

2005

Ängelholms IF

Totalt 9 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

1

Jeroen Persson

2005

IFK Lund

35

Filip Lindstrup

2005

IFK Helsingborg

47

Jakob Carlsson

2005

IFK Helsingborg

75

Viktor Hedner

2005

MAI

131

Jacob Hölting Nilsson

2005

Ystad IF

140

Ludvig Månsson

2005

Ystad IF

148

Oliver Fehrlund Persson

2005

Ystad IF

196

Noah Karlberg

2005

Lomma FIK

209

Alexander Eklund

2005

Klippans FK

225

Leo Göransson

2005

Ängelholms IF

Totalt 10 deltagare

P 11


60 m

Startnr

Namn

Född

Förening

23

Charlie Andersson

2006

Heleneholms IF

37

Zac Jellum Ling

2006

IFK Helsingborg

42

Ivano Bevanda

2007

Eslövs AI

66

Nils Leloup

2006

Genarps IF

72

Melker Jensfelt

2006

MAI

77

Samuel Ellis

2006

MAI

119

William Anderberg

2006

IFK Lund

156

Melvin Bertilsson

2006

Björnstorps IF

185

Ludvig Norén

2006

Lomma FIK

194

Erik Asplund

2006

Lomma FIK

198

Anton Nilsson

2006

Lomma FIK

206

Antwone Olsson Prescod

2006

IF Kronan

211

Sebastian Bexvall

2006

IF Kronan

Totalt 13 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

19

Albin Sjöström

2006

Eslövs AI

37

Zac Jellum Ling

2006

IFK Helsingborg

65

Jonatan Mellqvist

2006

Genarps IF

72

Melker Jensfelt

2006

MAI

156

Melvin Bertilsson

2006

Björnstorps IF

194

Erik Asplund

2006

Lomma FIK

198

Anton Nilsson

2006

Lomma FIK

206

Antwone Olsson Prescod

2006

IF Kronan

211

Sebastian Bexvall

2006

IF Kronan

270

Karl Ehrenstam

2006

IFK Lund

Totalt 10 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

37

Zac Jellum Ling

2006

IFK Helsingborg

211

Sebastian Bexvall

2006

IF Kronan

Totalt 2 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

23

Charlie Andersson

2006

Heleneholms IF

37

Zac Jellum Ling

2006

IFK Helsingborg

42

Ivano Bevanda

2007

Eslövs AI

66

Nils Leloup

2006

Genarps IF

72

Melker Jensfelt

2006

MAI

77

Samuel Ellis

2006

MAI

119

William Anderberg

2006

IFK Lund

185

Ludvig Norén

2006

Lomma FIK

194

Erik Asplund

2006

Lomma FIK

198

Anton Nilsson

2006

Lomma FIK

206

Antwone Olsson Prescod

2006

IF Kronan

211

Sebastian Bexvall

2006

IF Kronan

Totalt 12 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

23

Charlie Andersson

2006

Heleneholms IF

66

Nils Leloup

2006

Genarps IF

72

Melker Jensfelt

2006

MAI

77

Samuel Ellis

2006

MAI

119

William Anderberg

2006

IFK Lund

185

Ludvig Norén

2006

Lomma FIK

198

Anton Nilsson

2006

Lomma FIK

206

Antwone Olsson Prescod

2006

IF Kronan

211

Sebastian Bexvall

2006

IF Kronan

Totalt 9 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

198

Anton Nilsson

2006

Lomma FIK

211

Sebastian Bexvall

2006

IF Kronan

Totalt 2 deltagare

P 10


60 m

Startnr

Namn

Född

Förening

8

Ludvig Lundblom

2007

IFK Lund

80

Joel Norin

2007

MAI

99

Hugo Nathhorst

2007

MAI

120

Albin Anderberg

2009

IFK Lund

164

Bram Persson

2007

IFK Lund

171

Love Röme

2007

IFK Lund

175

Felix Falkentoft

2007

IFK Lund

183

Axel Ainalem

2010

IFK Lund

205

Johannes Roos

2007

Lomma FIK

214

Tage Hägre

2007

IF Kronan

238

Simon Oldén

2007

FK Athlet

241

Lucas Falknell

2009

FK Athlet

251

Edvin Malmström

2007

IFK Lund

292

Hannes Karlberg

2007

Lomma FIK

Totalt 14 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

8

Ludvig Lundblom

2007

IFK Lund

80

Joel Norin

2007

MAI

99

Hugo Nathhorst

2007

MAI

120

Albin Anderberg

2009

IFK Lund

164

Bram Persson

2007

IFK Lund

171

Love Röme

2007

IFK Lund

175

Felix Falkentoft

2007

IFK Lund

183

Axel Ainalem

2010

IFK Lund

214

Tage Hägre

2007

IF Kronan

238

Simon Oldén

2007

FK Athlet

241

Lucas Falknell

2009

FK Athlet

251

Edvin Malmström

2007

IFK Lund

292

Hannes Karlberg

2007

Lomma FIK

Totalt 13 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

8

Ludvig Lundblom

2007

IFK Lund

80

Joel Norin

2007

MAI

99

Hugo Nathhorst

2007

MAI

120

Albin Anderberg

2009

IFK Lund

164

Bram Persson

2007

IFK Lund

171

Love Röme

2007

IFK Lund

175

Felix Falkentoft

2007

IFK Lund

183

Axel Ainalem

2010

IFK Lund

214

Tage Hägre

2007

IF Kronan

238

Simon Oldén

2007

FK Athlet

241

Lucas Falknell

2009

FK Athlet

292

Hannes Karlberg

2007

Lomma FIK

Totalt 12 deltagare

P 9


Prova på

Startnr

Namn

Född

Förening

59

Teo Björk

2008

IFK Lund

63

August Basse

2008

Genarps IF

64

Viktor Lönnblad

2008

Genarps IF

97

Alfred Tage

2008

IFK Lund

104

Ture Sjöstedt

2008

IFK Lund

124

David Andersson

2008

IFK Lund

146

Lucius Kralik

2008

Heleneholms IF

177

Melker Ekström

2008

Lomma FIK

178

Henning Liljedahl

2008

Lomma FIK

181

Henrik Laursen Johansson

2008

Lomma FIK

249

Knut Waschtmeister

2008

IFK Lund

260

Christian Svarvell

2008

IFK Lund

268

Hannes Freudenthal

2008

Ystad IF

Totalt 13 deltagare

P 8


Prova på

Startnr

Namn

Född

Förening

101

Lukas Blomé

2009

IFK Lund

102

Emil Blomé

2009

IFK Lund

110

Olliver Könst

2009

AV Haarlem

112

Jack Lind

2009

IFK Lund

204

Theo Montelin

2009

Lomma FIK

294

Erik Norén

2009

Lomma FIK

Totalt 6 deltagare

P 7


Prova på

Startnr

Namn

Född

Förening

69

Tage Mattelin

2010

IFK Lund

103

Daniel Persic

2010

IFK Lund

107

Melvin Sellberg

2010

IFK Lund

173

Viktor Hellman

2010

IFK Lund

235

Viktor Hellmo

2010

IFK Lund

272

Axel Falknell

2010

FK Athlet

293

Matheus Gustafsson

2010

Lomma FIK

Totalt 7 deltagare

P 6


Prova på

Startnr

Namn

Född

Förening

126

Svante Sjöstedt

2011

IFK Lund

Totalt 1 deltagare

KS


100 m

Startnr

Namn

Född

Förening

34

Frida McCabe

1992

IFK Lund

95

Moa Kjellander

1999

Åhus FIK

Totalt 2 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

118

Helena Zander

1974

Björnstorps IF

149

Florentina Stojakovic

1974

IFK Helsingborg

285

Sima Zahrai

1963

IFK Lund

Totalt 3 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

81

Rebecka Velander

1997

MAI

128

Olivia Kempi

1998

IFK Helsingborg

144

Caroline Norrsand

1985

Ystad IF

149

Florentina Stojakovic

1974

IFK Helsingborg

Totalt 4 deltagare

100 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

95

Moa Kjellander

1999

Åhus FIK

Totalt 1 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

297

Ellen Björklund

1990

IFK Lund

300

Sara Johanson

1994

IFK Lund

Totalt 2 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

34

Frida McCabe

1992

IFK Lund

95

Moa Kjellander

1999

Åhus FIK

127

Jennika Larsson

1991

IFK Lund

297

Ellen Björklund

1990

IFK Lund

Totalt 4 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

297

Ellen Björklund

1990

IFK Lund

Totalt 1 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

9

Hanna Bengtsson

1992

Heleneholms IF

43

Ella Andersson

2000

Eslövs AI

160

Hanna Grönwall

1999

Öresund FK

Totalt 3 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

27

Daniela Gherman

1997

Åhus FIK

84

Frida Lundberg

1999

Åhus FIK

160

Hanna Grönwall

1999

Öresund FK

219

Anneli Andersson

1991

Glemmingebro IF Fridrott

220

Anna Lindholm

1998

Glemmingebro IF Fridrott

Totalt 5 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

95

Moa Kjellander

1999

Åhus FIK

258

Viktoria Johansson

1988

Klippans FK

Totalt 2 deltagare

F 17


100 m

Startnr

Namn

Född

Förening

82

Ida Ottosson

2001

Öresund FK

203

Ann-Sofie Tanskanen

2001

Lomma FIK

210

Emma Jensen

2001

Klippans FK

239

Eir Persson

2000

FK Athlet

284

Mika Johansson

2001

Eslövs AI

Totalt 5 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

76

Angel Richmore

2001

MAI

Totalt 1 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

210

Emma Jensen

2001

Klippans FK

Totalt 1 deltagare

100 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

239

Eir Persson

2000

FK Athlet

Totalt 1 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

50

Ellen White

2001

IFK Lund

51

Maja Maunsbach

2001

IFK Lund

253

Isabella Obradovic

2000

IFK Lund

269

Nellie Malmros

2001

Båstads GIF

Totalt 4 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

50

Ellen White

2001

IFK Lund

51

Maja Maunsbach

2001

IFK Lund

76

Angel Richmore

2001

MAI

168

Anna Furebring

2001

IFK Lund

203

Ann-Sofie Tanskanen

2001

Lomma FIK

210

Emma Jensen

2001

Klippans FK

239

Eir Persson

2000

FK Athlet

Totalt 7 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

43

Ella Andersson

2000

Eslövs AI

168

Anna Furebring

2001

IFK Lund

Totalt 2 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

83

Fanny Lundberg

2001

Åhus FIK

Totalt 1 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

83

Fanny Lundberg

2001

Åhus FIK

269

Nellie Malmros

2001

Båstads GIF

Totalt 2 deltagare

F 15


80 m

Startnr

Namn

Född

Förening

2

Thea Löfman

2003

IFK Lund

3

Selma Löfman

2002

IFK Lund

12

Julia Berns

2002

IFK Lund

33

Emilia Wamsler

2003

IFK Lund

46

Alice Hedberg

2002

IFK Lund

68

Tova Möllerström

2003

Eslövs AI

165

Famke Persson

2003

IFK Lund

169

Johanna Obradovic

2003

IFK Lund

230

Thea Nilsson

2003

Höörs IS

Totalt 9 deltagare

300 m

Startnr

Namn

Född

Förening

12

Julia Berns

2002

IFK Lund

32

Cornelia Helgesson

2002

Åhus FIK

68

Tova Möllerström

2003

Eslövs AI

152

Anja Jagesten

2002

Björnstorps IF

165

Famke Persson

2003

IFK Lund

187

Helena Strandberg

2002

Lomma FIK

232

Maja Jönsson

2002

Höörs IS

301

Filippa Zäll

2003

Ängelholms IF

Totalt 8 deltagare

800 m

Startnr

Namn

Född

Förening

32

Cornelia Helgesson

2002

Åhus FIK

152

Anja Jagesten

2002

Björnstorps IF

232

Maja Jönsson

2002

Höörs IS

243

Ida Valentinsson

2002

FK Athlet

256

Filippa Lonhage

2003

Höörs IS

295

Lovisa Sellberg

2002

IFK Lund

Totalt 6 deltagare

80 mh

Startnr

Namn

Född

Förening

2

Thea Löfman

2003

IFK Lund

3

Selma Löfman

2002

IFK Lund

33

Emilia Wamsler

2003

IFK Lund

54

Filippa Svensson

2003

Åhus FIK

243

Ida Valentinsson

2002

FK Athlet

271

Moa Feldt

2003

Åhus FIK

Totalt 6 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

139

Johanna Persson

2003

Ystad IF

174

Hanna Persson

2003

IFK Lund

223

Johanna Persson

2003

Simrishamns AIF

243

Ida Valentinsson

2002

FK Athlet

271

Moa Feldt

2003

Åhus FIK

Totalt 5 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

2

Thea Löfman

2003

IFK Lund

12

Julia Berns

2002

IFK Lund

169

Johanna Obradovic

2003

IFK Lund

174

Hanna Persson

2003

IFK Lund

223

Johanna Persson

2003

Simrishamns AIF

243

Ida Valentinsson

2002

FK Athlet

Totalt 6 deltagare

Diskus

Startnr

Namn

Född

Förening

33

Emilia Wamsler

2003

IFK Lund

39

Emilia Muchmeyer

2002

IFK Helsingborg

243

Ida Valentinsson

2002

FK Athlet

Totalt 3 deltagare

Slägga

Startnr

Namn

Född

Förening

2

Thea Löfman

2003

IFK Lund

3

Selma Löfman

2002

IFK Lund

116

Tindra Palmér

2002

IFK Helsingborg

271

Moa Feldt

2003

Åhus FIK

Totalt 4 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

2

Thea Löfman

2003

IFK Lund

3

Selma Löfman

2002

IFK Lund

33

Emilia Wamsler

2003

IFK Lund

243

Ida Valentinsson

2002

FK Athlet

271

Moa Feldt

2003

Åhus FIK

299

Amanda Tetzlaff Ljung

2002

IFK Lund

Totalt 6 deltagare

F 13


60 m

Startnr

Namn

Född

Förening

13

Lisa Berns

2004

IFK Lund

21

Iza Mellberg

2004

Öresund FK

87

Tindra Röme

2004

IFK Lund

188

Liv Mehlin Södervall

2004

Lomma FIK

202

Klara Persson

2004

Lomma FIK

254

Tilde Bjeranger

2004

Höörs IS

255

Kajsa Månsson

2004

Höörs IS

288

Johanna Eek

2004

Lomma FIK

289

Linn Ekström

2004

Lomma FIK

291

Selma Hansson

2004

Lomma FIK

Totalt 10 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

62

Saga Berlin

2005

Genarps IF

153

My Ekström

2004

Björnstorps IF

154

Norah Jagesten

2005

Björnstorps IF

224

Maja Malm

2004

Höörs IS

229

Anne Oostra

2004

Höörs IS

240

Linnea Rydin

2005

FK Athlet

Totalt 6 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

122

Hanna Andersson

2005

IFK Lund

123

Sofie Andersson

2005

IFK Lund

158

Ella Eklund

2004

Öresund FK

159

Tilde Grönwall

2004

Öresund FK

208

Ebba Tornerhjelm

2004

Klippans FK

240

Linnea Rydin

2005

FK Athlet

254

Tilde Bjeranger

2004

Höörs IS

283

Ines Kahrimanovis

2004

Öresund FK

286

Frida Carlstedt

2004

Lomma FIK

Totalt 9 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

13

Lisa Berns

2004

IFK Lund

14

Julia Johansson

2004

Öresund FK

21

Iza Mellberg

2004

Öresund FK

87

Tindra Röme

2004

IFK Lund

158

Ella Eklund

2004

Öresund FK

159

Tilde Grönwall

2004

Öresund FK

188

Liv Mehlin Södervall

2004

Lomma FIK

202

Klara Persson

2004

Lomma FIK

255

Kajsa Månsson

2004

Höörs IS

283

Ines Kahrimanovis

2004

Öresund FK

286

Frida Carlstedt

2004

Lomma FIK

288

Johanna Eek

2004

Lomma FIK

289

Linn Ekström

2004

Lomma FIK

291

Selma Hansson

2004

Lomma FIK

Totalt 14 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

14

Julia Johansson

2004

Öresund FK

158

Ella Eklund

2004

Öresund FK

159

Tilde Grönwall

2004

Öresund FK

188

Liv Mehlin Södervall

2004

Lomma FIK

202

Klara Persson

2004

Lomma FIK

255

Kajsa Månsson

2004

Höörs IS

283

Ines Kahrimanovis

2004

Öresund FK

288

Johanna Eek

2004

Lomma FIK

289

Linn Ekström

2004

Lomma FIK

291

Selma Hansson

2004

Lomma FIK

Totalt 10 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

122

Hanna Andersson

2005

IFK Lund

123

Sofie Andersson

2005

IFK Lund

159

Tilde Grönwall

2004

Öresund FK

240

Linnea Rydin

2005

FK Athlet

286

Frida Carlstedt

2004

Lomma FIK

Totalt 5 deltagare

F 12


60 m

Startnr

Namn

Född

Förening

15

Louise Nicklasson

2005

MAI

45

Alma Söderstjerna

2005

IFK Lund

62

Saga Berlin

2005

Genarps IF

70

Amanda Rönn

2005

MAI

71

Olivia Jensfelt

2005

MAI

100

Ella Engman

2005

MAI

122

Hanna Andersson

2005

IFK Lund

123

Sofie Andersson

2005

IFK Lund

186

Anna Strandberg

2005

Lomma FIK

237

Lovis Fredriksdotter

2005

FK Athlet

240

Linnea Rydin

2005

FK Athlet

Totalt 11 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

15

Louise Nicklasson

2005

MAI

45

Alma Söderstjerna

2005

IFK Lund

70

Amanda Rönn

2005

MAI

92

Amanda Olsson

2005

Heleneholms IF

100

Ella Engman

2005

MAI

122

Hanna Andersson

2005

IFK Lund

123

Sofie Andersson

2005

IFK Lund

186

Anna Strandberg

2005

Lomma FIK

237

Lovis Fredriksdotter

2005

FK Athlet

240

Linnea Rydin

2005

FK Athlet

Totalt 10 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

15

Louise Nicklasson

2005

MAI

70

Amanda Rönn

2005

MAI

100

Ella Engman

2005

MAI

122

Hanna Andersson

2005

IFK Lund

123

Sofie Andersson

2005

IFK Lund

186

Anna Strandberg

2005

Lomma FIK

237

Lovis Fredriksdotter

2005

FK Athlet

240

Linnea Rydin

2005

FK Athlet

Totalt 8 deltagare

F 11


60 m

Startnr

Namn

Född

Förening

36

Annie Thorkell

2006

IFK Helsingborg

38

Sara Andersson

2006

IFK Helsingborg

44

Elin Pihlström

2006

IFK Lund

56

Isabella Hanny

2006

IFK Lund

73

Sara Blomkvist

2006

MAI

91

Emilia Malmlöf

Heleneholms IF

96

Maja Scharnell

2006

Eslövs AI

132

Alice Carlswärd

2006

Ystad IF

142

Alva Hägglund

2006

Ystad IF

166

Julia Englund

2006

IFK Lund

167

Linnea Englund

2006

IFK Lund

222

Majken Nilsson

2006

Simrishamns AIF

244

Ella Roman

2006

IFK Lund

263

Linnea Odéhn

2006

Ystad IF

278

Ebba Holgersson

2006

IFK Lund

296

Frida Andersson

2006

IFK Helsingborg

Totalt 16 deltagare

400 m

Startnr

Namn

Född

Förening

18

Saga Svensson

2006

Eslövs AI

38

Sara Andersson

2006

IFK Helsingborg

73

Sara Blomkvist

2006

MAI

132

Alice Carlswärd

2006

Ystad IF

145

Lina Ås

2006

Ystad IF

167

Linnea Englund

2006

IFK Lund

244

Ella Roman

2006

IFK Lund

250

Anna Jörgensen

2007

Genarps IF

263

Linnea Odéhn

2006

Ystad IF

296

Frida Andersson

2006

IFK Helsingborg

Totalt 10 deltagare

Höjd

Startnr

Namn

Född

Förening

18

Saga Svensson

2006

Eslövs AI

38

Sara Andersson

2006

IFK Helsingborg

145

Lina Ås

2006

Ystad IF

166

Julia Englund

2006

IFK Lund

244

Ella Roman

2006

IFK Lund

296

Frida Andersson

2006

IFK Helsingborg

Totalt 6 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

36

Annie Thorkell

2006

IFK Helsingborg

38

Sara Andersson

2006

IFK Helsingborg

44

Elin Pihlström

2006

IFK Lund

56

Isabella Hanny

2006

IFK Lund

91

Emilia Malmlöf

Heleneholms IF

96

Maja Scharnell

2006

Eslövs AI

132

Alice Carlswärd

2006

Ystad IF

142

Alva Hägglund

2006

Ystad IF

166

Julia Englund

2006

IFK Lund

167

Linnea Englund

2006

IFK Lund

222

Majken Nilsson

2006

Simrishamns AIF

244

Ella Roman

2006

IFK Lund

263

Linnea Odéhn

2006

Ystad IF

264

Ebba Kleman

2006

Ystad IF

278

Ebba Holgersson

2006

IFK Lund

296

Frida Andersson

2006

IFK Helsingborg

Totalt 16 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

36

Annie Thorkell

2006

IFK Helsingborg

38

Sara Andersson

2006

IFK Helsingborg

56

Isabella Hanny

2006

IFK Lund

91

Emilia Malmlöf

Heleneholms IF

96

Maja Scharnell

2006

Eslövs AI

132

Alice Carlswärd

2006

Ystad IF

222

Majken Nilsson

2006

Simrishamns AIF

244

Ella Roman

2006

IFK Lund

264

Ebba Kleman

2006

Ystad IF

278

Ebba Holgersson

2006

IFK Lund

296

Frida Andersson

2006

IFK Helsingborg

Totalt 11 deltagare

Spjut

Startnr

Namn

Född

Förening

18

Saga Svensson

2006

Eslövs AI

38

Sara Andersson

2006

IFK Helsingborg

96

Maja Scharnell

2006

Eslövs AI

145

Lina Ås

2006

Ystad IF

244

Ella Roman

2006

IFK Lund

264

Ebba Kleman

2006

Ystad IF

Totalt 6 deltagare

F 10


60 m

Startnr

Namn

Född

Förening

5

Thea Bivefors

2007

Öresund FK

74

Saga Falck

2007

MAI

79

Isabella Enggren

2007

MAI

86

Ester Wendin

2007

IFK Lund

89

Lisa Winnat Flensburg

2008

Södra Sandby IF

108

Meja Wallering

2007

IFK Lund

114

Maja Ingvarsson

2007

MAI

133

Aprilla Holmström

2007

Ystad IF

135

Felicia Mårtensson

2007

Ystad IF

136

Isa Lindberg

2007

Ystad IF

141

Olivia Lindberg Tillander

2007

Ystad IF

182

Bella Gisel

2007

Lomma FIK

195

Ellen Olsson

2007

Lomma FIK

215

Ella Nordkvist

2007

IF Kronan

236

Mira Peterson Sjögren

2009

FK Athlet

242

Stella Falknell

2007

FK Athlet

247

Matilda Jung

2007

IFK Lund

250

Anna Jörgensen

2007

Genarps IF

265

Elin Lindberg

2008

Ystad IF

267

Alice Hjalmarsson

2008

Ystad IF

275

Madicken Hansson

2007

FK Athlet

280

Ebba Albert

2007

Öresund FK

290

Isabella Valcz

2007

Lomma FIK

Totalt 23 deltagare

Längd

Startnr

Namn

Född

Förening

5

Thea Bivefors

2007

Öresund FK

74

Saga Falck

2007

MAI

79

Isabella Enggren

2007

MAI

86

Ester Wendin

2007

IFK Lund

89

Lisa Winnat Flensburg

2008

Södra Sandby IF

108

Meja Wallering

2007

IFK Lund

114

Maja Ingvarsson

2007

MAI

133

Aprilla Holmström

2007

Ystad IF

135

Felicia Mårtensson

2007

Ystad IF

136

Isa Lindberg

2007

Ystad IF

141

Olivia Lindberg Tillander

2007

Ystad IF

182

Bella Gisel

2007

Lomma FIK

195

Ellen Olsson

2007

Lomma FIK

215

Ella Nordkvist

2007

IF Kronan

221

Rut Nilsson

2008

Simrishamns AIF

236

Mira Peterson Sjögren

2009

FK Athlet

242

Stella Falknell

2007

FK Athlet

247

Matilda Jung

2007

IFK Lund

265

Elin Lindberg

2008

Ystad IF

267

Alice Hjalmarsson

2008

Ystad IF

275

Madicken Hansson

2007

FK Athlet

280

Ebba Albert

2007

Öresund FK

290

Isabella Valcz

2007

Lomma FIK

Totalt 23 deltagare

Kula

Startnr

Namn

Född

Förening

5

Thea Bivefors

2007

Öresund FK

79

Isabella Enggren

2007

MAI

86

Ester Wendin

2007

IFK Lund

89

Lisa Winnat Flensburg

2008

Södra Sandby IF

108

Meja Wallering

2007

IFK Lund

133

Aprilla Holmström

2007

Ystad IF

135

Felicia Mårtensson

2007

Ystad IF

136

Isa Lindberg

2007

Ystad IF

141

Olivia Lindberg Tillander

2007

Ystad IF

182

Bella Gisel

2007

Lomma FIK

195

Ellen Olsson

2007

Lomma FIK

215

Ella Nordkvist

2007

IF Kronan

236

Mira Peterson Sjögren

2009

FK Athlet

242

Stella Falknell

2007

FK Athlet

247

Matilda Jung

2007

IFK Lund

265

Elin Lindberg

2008

Ystad IF

267

Alice Hjalmarsson

2008

Ystad IF

275

Madicken Hansson

2007

FK Athlet

280

Ebba Albert

2007

Öresund FK

290

Isabella Valcz

2007

Lomma FIK

Totalt 20 deltagare

F 9


Prova på

Startnr

Namn

Född

Förening

20

Moa Sjöström

2008

Eslövs AI

49

Ella Selander

2008

Eslövs AI

89

Lisa Winnat Flensburg

2008

Södra Sandby IF

93

Kennedy Berggren

2008

IFK Lund

94

Alma Andersson

2008

IFK Lund

134

Wilma Jönsson

2008

Ystad IF

137

Thea Kleman

2008

Ystad IF

143

Ella Hägglund

2008

Ystad IF

157

Milla Bertilsson

2008

Björnstorps IF

180

Hedvig Hammar

2008

Lomma FIK

189

Charlotte Larsson

2008

Lomma FIK

200

Siri Lindgren

2008

HAIS

298

Nemi Abrahamsson

2008

IFK Lund

Totalt 13 deltagare

F 8


Prova på

Startnr

Namn

Född

Förening

4

Ida Wikberg

2009

Öresund FK

7

Emilia Lundblom

2009

IFK Lund

26

Seoyul Choi

2009

IFK Lund

90

Linnea Hedenstedt

2009

Södra Sandby IF

111

Stella Traeholt

2009

IFK Lund

121

Maja Runefors

2009

IFK Lund

129

Vilda Morén

2009

Ystad IF

130

Olivia Mårtensson

2009

Ystad IF

151

Ella Svensson

2009

Heleneholms IF

155

Ester Collin

2008

Björnstorps IF

246

Astrid Wihlborg

2009

IFK Lund

259

Ellie Velevska

2009

IFK Lund

266

Malva Thorén

2009

Ystad IF

Totalt 13 deltagare

F 7


Prova på

Startnr

Namn

Född

Förening

16

Elin Sjöström

2011

IFK Lund

58

Safie Badjan Kryger

2010

IFK Lund

60

Molly Björk

2010

IFK Lund

98

Lisa Tage

2010

IFK Lund

172

Vega Röme

2010

IFK Lund

197

Greta Hannerstig

2010

Lomma FIK

Totalt 6 deltagare



© Arena 2.0, RunPro Systems