Grupper Ungdom 7-16 år

Nedan ser ni en lista på alla våra ungdomsgrupper, 7-16 år, här på IFK Lund.

Hallschema

2011-2012 årsgruppen BLÅ (Måndag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag kl.16:45-18:00 IFK-hallen Martin Asker
Annika Faager
Magda Karlsson
Simon Wennolf

2011-2012 årsgruppen VIT (Tisdag)

Tid Plats Huvudtränare
Tisdag kl.16:45-18:00 IFK-hallen Per Sjöstedt
Linda Rasmussen
Ulf Björk
Jakob Löndahl

2011-2012 årsgruppen SVART (Lördag)

Tid Plats Huvudtränare
Lördag kl.10:00-11:15 IFK-hallen Sofia Frostin 
Judyth Åberg
Lina Sollvén

2011-2012 årsgruppen GUL (Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Söndag kl.12:00-13:15 IFK-hallen Ulf Nordström
Nina Jansson
Anna Törnqvist

2011-2012 årsgruppen RÖD (Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Söndag kl.12:15-13:30 IFK-hallen Malin Berg
Marcus Skärbäck
Tobias Andersson
Mikael Bengtsson

2009-2010 årsgruppen BLÅ (Måndag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag kl.18:15-19:30 IFK-hallen Madeleine Röme
Martin Asker
Kristina Lyrenäs
Anne Liljendahl

2009-2010 årsgruppen VIT (Onsdag)

Tid Plats Huvudtränare
Onsdag kl.16:45-18:00 IFK-hallen Anna Furebring
Malin Persson
Tim Malmström

2009-2010 årsgruppen GUL (Onsdag)

Tid Plats Huvudtränare
Onsdag kl.16:45-18:00 IFK-hallen
Jonas Borgström
Gabriel Abrahamsson
Ingrid Flygare

2009-2010 årsgruppen SVART (Torsdag)

Tid Plats Huvudtränare
Torsdag kl.16:45-18:15 IFK-hallen Jakob Testad
Johanna Obradovic
Sofia Hegardt
Leonardo Cortés

2009-2010 årsgruppen RÖD (Torsdag)

Tid Plats Huvudtränare
Torsdag kl.16:45-18:15 IFK-hallen Anders Nilsson
Bertil Augustsson
Anna Månsson
Mattias Månsson

Gemensam träning för alla 2009-2010 årsgruppen (Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Söndag kl.10:00-11:15 IFK-hallen

2007-2008 årsgruppen SVART (Måndag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag kl.18:00-19:30 IFK-hallen Karin Björk
Jeanette Tage

2007-2008 årsgruppen VIT (Tisdag)

Tid Plats Huvudtränare
Tisdag kl.18:00-19:30 IFK-hallen David Jungner
Stina Åkesson  
Nils Petter Ekdahl

2007-2008 årsgruppen BLÅ (Onsdag)

Tid Plats Huvudtränare
Onsdag kl.18:30-20:00 IFK-hallen Anneli Lundblom
Per Sjöstedt
Mikael Widell Blomé
Eva Maria Shüttert

Gemensam träning för alla 2007-2008 årsgrupper (Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Söndag kl.10:30-12:00 IFK-hallen

2006 årsgrupp (Måndag, Onsdag, Fredag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag kl. 17:00-19:00 
Onsdag kl. 18:00-20:00
Fredag kl. 17:30-19:30
IFK-hallen Annika Mattsson
Lisa Roman
Ulrika Holgersson

2004-2005 årsgrupp (Måndag, Onsdag, Fredag, Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag 17.00-19.00
Onsdag kl. 18:00-20:00 
Fredag kl. 17:00-19:00
 Söndag kl. 10:00-12:00
IFK-hallen Saga Thornberg

2000-2003 årsgruppen (Tisdag, Torsdag, Fredag, Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Tisdag kl. 18:00-20:00 
Torsdag kl. 18:00-20:00
Fredag kl. 17:00-19:00 
Söndag kl.15:30-17:30
IFK-hallen  Emil Jönsson 
Mikael Wennolf