Grupper Ungdom 7-16 år

Nedan ser ni en lista på alla våra ungdomsgrupper, 7-16 år, här på IFK Lund.

 

2013 årsgruppen (Söndag 11.30)

Tid Plats Huvudtränare
Söndag kl.11:30-12:45 IFK-hallen/CIP Karl Dannestan
Emma Lindberg
Axel Smith 
Leticia Lopez

2013 årsgruppen (Söndag 11.45)

Tid Plats Huvudtränare
Söndag kl.11:45-13:00 IFK-hallen/CIP  
Pierre Kauhanen
Ebba Tärbe
Per Nilsson
Ola Svensson

2011-2012 årsgruppen (Måndag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag kl.16:45-18:00 IFK-hallen/CIP Martin Asker
Annika Faager
Magda Karlsson
Simon Wennolf

2011-2012 årsgruppen (Tisdag)

Tid Plats Huvudtränare
Tisdag kl.16:45-18:00 IFK-hallen/CIP Per Sjöstedt
Linda Rasmussen
Jakob Löndahl
Alva Jeppsson

2011-2012 årsgruppen (Lördag)

Tid Plats Huvudtränare
Lördag kl.10:00-11:15 IFK-hallen/CIP Sofia Frostin 
Judyth Åberg
Lina Sollvén

2011-2012 årsgruppen (Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Söndag kl.12:00-13:15 IFK-hallen/CIP
Mikael Bengtsson
Malin Berg 
 Marcus Skärbäck 
Nina Jansson

2009-2010 årsgruppen (Måndag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag kl.18:15-19:30 IFK-hallen/CIP  
Martin Asker
 Magda Karlsson
Simon Wennolf
Johan Thümmel

2009-2010 årsgruppen (Onsdag)

Tid Plats Huvudtränare
Onsdag kl.16:45-18:00 IFK-hallen/CIP Anna Furebring
Malin Persson
Tim Malmström

2009-2010 årsgruppen (Onsdag)

Tid Plats Huvudtränare
Onsdag kl.16:45-18:00 IFK-hallen/CIP
Jonas Borgström
Gabriel Abrahamsson 
Annelie Lundblom
Madeleine Röme

2009-2010 årsgruppen (Torsdag)

Tid Plats Huvudtränare
Torsdag kl.16:45-18:15 IFK-hallen/CIP
Johanna Obradovic
Sofia Hegardt
Viktor Ekeblom

2009-2010 årsgruppen (Tisdag)

Tid Plats Huvudtränare
Tisdag kl.17:15-18:45 IFK-hallen/CIP Anders Nilsson
Bertil Augustsson
Anna Månsson
Mattias Månsson

Gemensam träning för alla 2009-2010 årsgrupperna (Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Söndag kl.10:30-12:00 IFK-hallen/CIP Emma Fräger
 Ann-Sofie Tanskanen
Axel Heander

2008 årsgruppen (Måndag, Torsdag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag kl.18:00-19:30
Torsdag kl 17.00-18.30
IFK-hallen/CIP Karin Björk
Jeanette Tage
Alice Hedberg
Stina Åkesson
David Jungner

2007 årsgruppen (Onsdag, Torsdag, Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Onsdag kl.18:15-19:45 
Torsdag kl 16:30-18:00 
Söndag 10:30-12:00
IFK-hallen/CIP Madeleine Röme
Annelie Lundblom  
Mikael Widell Blomé

2006 årsgrupp (Måndag, Onsdag, Fredag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag kl. 17:00-19:00 
Onsdag kl. 18:00-20:00
Fredag kl. 17:00-19:00
IFK-hallen/CIP Annika Mattsson
Ulrika Holgersson

2004-2005 årsgrupp (Måndag, Onsdag, Fredag, Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Måndag 17.00-19.00
Onsdag kl. 18:00-20:00 
Fredag kl. 17:00-19:00
 Söndag kl. 10:00-12:00
IFK-hallen/CIP Saga Thornberg

2000-2003 årsgruppen (Tisdag, Torsdag, Fredag, Söndag)

Tid Plats Huvudtränare
Tisdag kl. 18:00-20:00 
Torsdag kl. 18:00-20:00
Fredag kl. 17:00-19:00 
Söndag kl.15:30-17:30
IFK-hallen/CIP  Emil Jönsson 
Mikael Wennolf